Шоколадний велюр фарборозпилювачем Wagner W550
Не так давно, одному з найпопулярніших краскопультів Wagner W550 ― знайшли ще одне застосування... А саме...
Його почали використовувати кондитери!
З допомогою електричного фарбопульта Wagner W550 наносять шоколад, какао-масло і т. п. на тістечка і торти створюючи так званий ефект "велюру" (шоколадний велюр).
Також, 30 грудня 2015 року від Державної санітарно-епідеміологічної служби України, отриманий офіційний документ (висновок), що підтверджує безпечність фарбопульта Wagner W550 і W560 для здоров'я людини. Таким чином дані фарборозпилювачі можна використовувати для продуктів харчування (їжі) в тому числі і кулінарії. Детальніше тут: > > > > >
Цікава докладна стаття від відомого блогера Андрія Рудькова:
Електричний Краскопульт Wagner W 550, а що з ним роблять кондитери?!
У якийсь момент захоплення їжею, випічкою та десертами для багатьох стає чимось більшим. Хтось починає пригощати своїми творами сусідів по сходовому майданчику або робити торти на свята друзів і близьких. Багатьом просто приносить задоволення возитися з солодощами, придумувати десерти, сервіровку і реалізовувати це все, отримуючи нові знання та навички. А є й ті, хто, спробувавши одного разу, більше не може зупинитися і пов'язує своє життя з кондитерським мистецтвом.
До якої б категорії ви не ставилися (або тільки рухаєтесь в цьому напрямку), рано чи пізно ви зіткнетеся з поняттям велюру десертів. Велюр — це таке декоративне покриття тістечок, тортів і цукерок, яке має матовий вид, будь-який колір (або їх поєднання) і злегка фактурний на дотик. Таку красу, як на фото, ви зможете робити вдома без особливих труднощів і складнощів з інгредієнтами.
В рамках проекту «Сучасні десерти» ми з вами готуємо (і будемо ще) десерти, із застосуванням цієї технології. І я хочу розповісти вам про самий оптимальний інструмент для велюру, електричний краскопульт Wagner W550.
Трохи теорії
Щоб зробити таке покриття, кондитери (залежно від масштабу діяльності) використовують три способи: готові балони-пульвелизаторы, пневматичні і електричні фарбопульти.
Балони: коштують чималих грошей і не дають можливості грати з квітами. Навіть якщо ви купите 5 штук різного кольору, не зможете зробити покриття більш червоним або менш зеленим, який колір виробник дав, тим і користуєтеся.
Пневматичні пістолети: дають можливість фантазувати з складом і квітами покриття, самі пістолети мають невеликий розмір, але потрібно підключити довгим шлангом до компресора. У підсумку виходить громіздка і галаслива конструкція, яка коштує серйозних грошей.
Електричні фарбопульти: об'єднали в собі сильні сторони конкурентів. З одного боку ми отримуємо цілком компактний негучний прилад, а з іншого можливість нескінченно експериментувати з кольорами і покриттями, а найголовніше — економія і на сировину, і на самому приладі. Ось чому все більше любителів і серйозних кондитерів вибирають цей варіант.
Бренд J. Wagner
· Компанія заснована в 1947 році німецьким авіа інженером Джозефом Вагнером
· Понад 60 років займається розробкою і виробництвом систем фарбувальних за напрямами: промислова, професійна будівельна і для побутового застосування (DIY)
· Має структурні підрозділи в 19 країнах світу і власні виробничі заводи в Німеччині, Швейцарії, Чехії, США та Китаї
· Співпрацює з Найбільшими виробниками лакофарбових матеріалів
· Обладнанням WAGNER забарвлюються на виробництві автомобілі «Mercedes Benz» і «Smart», телефони «Nokia».
· Wagner є визнаним світовим лідером в області систем фарбувальних
Комплектація
Краскопульт поставляється у звичайній коробці.Усередині сам фарбопульт (складається з двох частин), невелике універсальне пристосування-лінійка, інструкції та змащувальний гель. Нічого зайвого.
Основний блок-компресор схожий чимось на фен, так і принцип роботи у нього схожий. Виглядає він як якийсь футуристичний бластер з фільмів-фантастики. Зверніть увагу, що провід досить довгий, особливо незвично було, порівнювати з кухонними приладами, у яких дроти значно коротше. Однозначно, ставимо за це плюс, тому що користуватися їм значно зручніше.
Друга частина — розпилювач з ємністю для фарбувального матеріалу. У нашому випадку — для велюру.
Конструкція
Компресор легко з'єднується з розпилювачем, досить вставити його в блок з ручкою і повернути так, щоб стрілка з'єдналася з замочком. Нічого складного. Все надійно закріплюється і не дає приводу сумніватися в щільності стикування.Ось такий красень у вас виходить. Ви можете бачити, що підстава ручки і ємність розпилювача мають одну площину, і впевнено стоять на столі.
До речі, поки ви промиваєте або наповнюєте бак розпилювача, компресор можна поставити на іншу грань, для стійкості. Ручка тут пластикова. Я б не відмовився від покриття софт-тач або гумової вставки. Але не можу сказати, що це доставляє незручності.
Деталі
Коли береш у руку Wagner, миттєво відчуваєш віяння Німеччини. Чіткі лінії, цікавий стриманий дизайн, функціонал і приголомшливе увага до деталей. Оскільки прилад розрахований на широке коло користувачів, все продумано так, що розбереться навіть дитина. У вас не вийде, щось неправильно з'єднати чи не так увімкнути. Власне, навіть інструкція більше звертає увагу на якість фарбувальних матеріалів і робочі поверхні, ніж на можливі складнощі з самим приладом. Тут все чітко і зрозуміло.Якщо подивитеся на прилад спереду, побачите, що розпорошуються насадка має три положення (вертикальне, горизонтальне і діагональне). Повертаючи її, ви регулюєте забарвлюють пляма (малюнок 4). Як і з звичайним фарбуванням, нам, кондитерам, настройка дозволяє вирішити, як буде розпорошуватися покриття. Фарбування одного торта або десятка тістечок вимагають різне пляма фарбування, щоб не розпорошувати зайве. Сама трубка всередині бака має вигнутий вигляд. В залежності від того, як ви будете тримати фарбопульт і яку поверхню фарбувати, ви заздалегідь ставите його в правильному напрямку. Забігаючи вперед скажу, що витрата матеріалу, завдяки такій ідеї, мінімальний. На самому курко є спеціальне регулююче кільце. Їм ми вирішуємо, наскільки сильний буде викид матеріалу в одиницю часу. Дуже зручно для новачків, щоб не покрити вироби занадто товстим шаром.
Щоб від'єднати частини фарбопульта потрібно прибрати засувку вниз. Дуже зручно і робиться однією рукою.
У комплекті йде невелика лінійка. Різними частинами ви можете відкривати банки з фарбою, прочищати сопла і навіть вимірювати маси в баку. А точніше розводити їх на крок до 10% (для цього на лінійці є крокові мітки).
До речі, ємність бака — 800 мл. Це більше, ніж у багатьох конкурентів.
Безпека
Пластиковий бак фарбопульта, в який ми будемо наливати майбутній велюр, маркований PE-HD 2. Цей тип пластику легкий, стійкий до температурних впливів (діапазон від -80 до +110 градусів С). З нього виготовляють одноразовий посуд, контейнери для харчових продуктів, пляшки для косметичних засобів, фасувальні пакети, сумки, іграшки. Матеріали, які використовуються в насадці відповідають всім гігієнічним нормам і придатні для роботи з харчовими продуктами. До складу частин насадки входять поліетилен і тефлон.
Як бачите, в цьому плані фарбопульт абсолютно нешкідливий.
Експлуатація
Розглянемо кондитерське застосування фарбопульта Wagner W550. Почнемо з нескучного жовтого кольору. Погодьтеся, на кухні приємніше бачити такого позитивного красеня, ніж сині або зелені аналоги, які так і хочеться віднести в сарай. Колір радує око і стимулює креативність, а це особливо важливо, якщо ми вирішуємо, в який колір пофарбувати наші тістечка.Маса фарбопульта — 1,1 кг Він значно легше, ніж конкуренти. Тендітні дівчата оцінять різницю. При цьому бак вміщує 800 мл рідини. Це дуже багато і вистачить для того, щоб покрити 20-30 тортів середнього розміру в один захід. Бак пластиковий, це означає, що ви можете поставити його в мікрохвильову піч. Кондитери мене зрозуміють, велюр потрібно тримати в межах робочих температур. І найпростіше зробити це, прогріваючи бак. До речі, жовтої лінієчкою зручно розмішувати масу.
Безумовно, краскопульт створює шум, але гуде він навіть менше, ніж фен для волосся. Мене це приємно здивувало. В руці він лежить добре, у нього зручна развесовка, він не клює носом і не тягне бак вгору. Працювати з ним дуже комфортно, а вага майже не відчувається. Навпаки, руху руки досить плавні. Щоб зробити велюр, потрібно з'єднати в баку какао-масло і білий шоколад в правильних пропорціях.
Додати барвник потрібного кольору і добре перемішати. Можна опустити занурювальний блендер (шийка бака досить широке, а можна зробити це тієї самої лінійкою лопаткою.
Доводимо до робочої температури 30-35 градусів і працюємо.
Підготуйте робочий стіл. Потрібно закрити плівкою все навколо — стіл, стінки. Найпростіше знайти велику картонну коробку і фарбувати торт всередині неї. Краскопульт дає гарне пляма забарвлення, тому частина велюру буде летіти повз торта, це нормально. Ставимо виріб на яку-небудь підставку. Це потрібно для того, щоб можна було покрити його нижню частину. Якщо геометрія більш проста (бічні стінки прямі), можна просто поставити на стіл. І поступово покриваємо десерт. Не тримайте фарбопульт ближче 15 сантиметрів, інакше покриття буде занадто товстим і некрасивим візуально. Саме ефективне відстань для цієї моделі — 20 см від виробу.
Важливі показники кондитерські
Перше питання, яке мені стали задавати в инстаграме, коли я виклав пост про фарбопульт — розмір сопла. У моделі Wagner W550 сопло 2,5 мм в діаметрі. Мабуть, це ідеальний показник. Якщо взяти більш відомий Bosch PFS 55, у нього сопло 3 мм, це більший розмір краплі (поверхня буде грубіше). Очевидно, що Wagner W550 буде і більш економним.Подивіться, яка гарна та рівна текстура. Розмір «крихти» не більше 1 мм, а значить буде відмінно виглядати і на тортах і на маленьких тістечок.
Маса фарбопульта невелика, а конструкція з зручною розподіл дозволяє легко управлятися приладом і розпилювати матеріали правильно.
Існує міф, що такі фарбопульти вимагають великої кількості матеріалу і, відповідно, неефективні. У моделі W550 такої проблеми немає. По-перше, ми ставимо трубку під потрібним кутом, по-друге, вона дуже близько підходить до дна бака. Коли я пофарбував торт (на фото вище), у мене пішло менше 40 грам маси (ми використовуємо білий шоколад, какао-масло і барвник). А коли торт був покритий велюром, в баку залишилася лише тонка плівка велюру на день (не більше 2 грам).
Догляд
Читав будівельні форуми, вивчаючи питання краскопультів, багато скаржилися, що їх потрібно довго промивати, продувати і наповнити бак водою (або розчинником), щоб пропустити чисту рідину через всі трубки. Краскопульт Wagner W550 значно простіше в цьому плані. Після того, як я пофарбував торт та тістечка, просто розібрав необхідні частини фарбопульта і промив їх теплою водою.
Всього з фарбувальний масою (у нас це велюр) стикаються п'ять деталей. Відповідно тільки їх потрібно промити. Це бак, трубка, розпилюючи блок і пара форсунок. Це настільки елементарно, що помити блендер іноді здається більш складним завданням.
Розкладіть деталі на столі (або рушник) і через 20 хвилин можна буде зібрати фарбопульт і прибрати в ящик.
Аксесуари
Для фарбопульта існують додаткові насадки. Деякі мають більш місткий бак (до 1400 мл), інші більш тонкі сопла, є і точні копії тієї, що йде в комплекті. Стане в нагоді тим, хто любить робити градієнтні покриття (тоді ви наповнюєте баки велюром різного кольору і по черзі використовуєте насадки з ними). Планую купити собі другу насадку.
Плюси і мінуси
+ Приємний дизайн і колір
+ Невисока маса
+ Низький шум
+ Регулювання плями забарвлення і потужності струменя
+ Низька витрата матеріалу
+ Можливість використовувати від 20 грам матеріалу
+ Легке очищення
+ Довгий кабель
+ Стійкий з баком і без
— Ручка не прогумована
Враження
Про те, що в кондитерському світі існує поняття велюр і як його наносити я дізнався приблизно рік тому. Тоді це здавалося чимось дуже складним і специфічним. Та й ціни на спеціальне устаткування, прямо скажемо, кусалися. Зараз ситуація змінилася.
Навіть якщо захоплюєтеся десертами тільки в домашніх масштабах, ви можете дозволити собі краскопульт, при цьому він окупиться за рік та низку сімейних свят і днів народження. Якщо ж у вас невелика домашня кондитерська або навіть кафе — це той інструмент, який дозволить робити десерти вищого рівня, де естетична складова і зовнішній вигляд грають не менше, ніж сам смак.
Навчитися робити велюр дуже просто (рецепти є у відповідних розділах блогу), а розібратися з принципом роботи фарбопульта вийде через 10-15 хвилин.
Якщо ж говорити про краскопульте Wagner W550, можу сказати, що це попадання в яблучко. Якісний прилад від німецького виробника буде служити вам довгі роки, а ви будете радувати оточуючих фантастичними десертами. Мені сподобалося якість збірки і колір. Подивіться на цього доброго жовтого хлопця — він так і проситься стати поруч з міксером на кухні.
Конструкція дуже проста, ви бачили, як просто його зібрати і повністю розібрати. Промити всі деталі теплою водою не помітне більше 5 хвилин. Бак і трубка влаштовані так, що можна почати розпилювати матеріал, затока всього 20-30 грам велюру. Це дуже важливий показник для економіки вашої кондитерської. Повного ж бака вистачить, щоб покрити 20-30 тортів середнього розміру. Бак пластиковий, а значить велюр можна буде прогрівати в мікрохвильовці. Якщо придбати додаткові насадки, можна сміливо експериментувати з кольорами і градієнтами.
Розмір сопла — 2,5 мм. Цього достатньо для того, щоб справлятися з масою різної густоти і в той же час давати шикарний зовнішній вигляд, розмір «крихти» невеликий, а текстура покриття акуратна і естетична. Лежить краскопульт в руці зручно, а можливість ставити його на стіл різними способами (в робочому і розібраному стані) робить роботу з ним комфортніше.
У мене немає серйозних нарікань до приладу, а єдина причіпка — це матеріал ручки. Хоча і існує цілком влаштовує. Я порівнював Wagner W550 з конкурентами і можу сказати, що він кращий, про що свідчить безліч будівельних форумів.
Свій фарбопульт я придбав на сайті Кувалда.ру, доставили дуже швидко. Ну а результат роботи W550 ви можете побачити вище, мені здається виходять дуже гарні десерти, згодні?
* Замітка є моєю суб'єктивною думкою і не піддавалася коригуванню з боку представників компанії Wagner.