Які бувають фарби?
ЯКІ БУВАЮТЬ ФАРБИ
Розглянемо найбільш популярні види фарб для зовнішніх і внутрішніх робіт.
Алкідні фарби (масляні)
Одні з найбільш популряных фарб для ремонту та оздоблення приміщень, висихаючи, утворюють на поверхні матеріалу, що фарбується стійку плівку, яка не пропускає вологу і шкідливе ультрафіолетове випромінювання, перешкоджає висушування основи на морозі.
Особливості використання алкідних (масляних) фарб: сохнуть не менше 12 годин, не змиваються водою, для очищення інструменту потрібен спеціальний розчинник, вимагають акуратної роботи, так як утворюють патьоки фарби при надмірному нанесенні на поверхню.
Алкідні (масляні) фарби і емалі бувають різних кольорів, при цьому алкідні фарби можна колеровать стандартними барвниками з білою емаллю. Укривистість висушеної плівки 30-120 г/кв. м. Витрата на одношарове покриття 100-180 г/кв. м, адгезія «не більше 15 балів. Алкідні емалі пожежонебезпечні, токсичні через наявність органічних розчинників. При проведенні фарбувальних робіт у закритих приміщеннях необхідна вентиляція.
Алкідні фарби використовуються як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. За допомогою кисті або валика ними фарбують обштукатурені, дерев'яні і металеві поверхні. Їх розбавляють оліфою, скипидаром, уайт-спіритом.
Силікатні фарби
Силікатні фарби відносять до розряду мінеральних, так як вони виробляються на основі рідкого скла. Вони захищають дерев'яні конструкції від загоряння. Така їх властивість, як повітропроникність, рихлість, слабке реагування на вплив води і перепади температур використовується для обробки кам'яних, бетонних, оштукатурених стін, як на внутрішній, так і зовнішній стороні. Силікатні фарби розводять водою і наносять валиком або пензлем.
Фарби емульсійні
Емульсійні фарби умовно поділяються на кілька видів: акрилові, водоемульсійні, латексні, приолитовые, вододисперсійні. Їх використовують для внутрішньої і зовнішньої обробки стін і стель з дерев'яними підставами, бетонними, цегляними, з гіпсокартону, гіпсу і т. д. Емульсійні фарби екологічно безпечні, розчинник у емульсійних фарб — вода. З водоемульсійними фарбами легко працювати, вони легко наносяться валиком або пензлем, пожежобезпечні, швидко сохнуть, у сучасні емульсійних (акрилових) фарб передбачено до 2000 циклів миття без пошкодження поверхні. Емульсійні фарби не токчисны, висихають протягом 2 годин, безпечні для здоров'я і навколишнього середовища. Обмеження емульсійних фарб — їх не можна наносити на поверхні, пофарбовані клейовими фарбами.
Клейові фарби
Клейові фарби виробляються на основі водних розчинів деяких органічних полімерів: ефіру целюлози, крохмалю, полівінілового спирту, казеїну. За властивостями вони близькі до емульсивних, але на відміну від них менш стійкі до вологи. Тому застосовні в основному для фарбування сухих приміщень.
На відміну від алкідних фарб водоемульсійні і клейові фарби чудово піддаються тонуванні. Існують панелі з 10000 відтінків. Комп'ютерний підбір дозволяє скласти і змішати саме той колір, який вам потрібен. Можливість колеровки величезні, колірних нюансів тисячі, відповідно, варіантів обробки поверхонь ще більше.